Na czym polega dieta pudełkowa?Dieta pudełkowa to prawdziwy hit ostatnich lat. Pozwala m.in. na zaoszczędzenie czasu na gotowaniu, a przy tym umożliwia spożywanie pełnowartościowych, zdrowych posiłków, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem energetycznym i osobistymi preferencjami. Na czym ona polega i jakie są jej główne korzyści?

Zasady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to określenie na catering dietetyczny, czyli posiłki dostarczane najczęściej na cały dzień, pod wskazany adres. Oferujące takie żywienie firmy pozwalają klientowi na wybór zarówno rodzaju menu, a także wersji kalorycznej (od 1000 do nawet 3500 kcal). W Fit by Nature klienci mają do wyboru m.in. dietę wegetariańską, ketogenną, sokową, a nawet postną (dieta dr Dąbrowskiej), przy czym ta ostatnia ma pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Kiedy warto zdecydować się na wykupienie diety pudełkowej?

W przypadku standardowych diet nieeliminacyjnych (np. wykluczających mięso), taki sposób żywienia może być zarówno rozwiązaniem krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Przede wszystkim jadłospisy są komponowane przez ekspertów do spraw żywienia, dzięki czemu mamy gwarancję, że każdego dnia dostarczamy sobie niezbędnych do życia składników odżywczych. Właśnie dlatego dieta pudełkowa polecana jest osobom, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, nie mają jednak wprawy w samodzielnym komponowaniu zdrowych i smacznych posiłków. Wówczas już po kilku dniach takiego cateringu mają one lepsze rozeznanie co do tego, jak można łączyć składniki, a także które dania najbardziej im smakują. Catering żywieniowy dedykowany jest także osobom zapracowanym, które nie chcą korzystać z oferty barów szybkiej obsługi oraz cierpiącym na nietolerancje pokarmowe lub choroby, np. niedoczynność tarczycy czy insulinooporność. Dużym atutem jest możliwość zamówienia zestawu próbnego i sprawdzenie, czy taki sposób żywienia będzie dobrym rozwiązaniem.

Coraz więcej osób przywiązuje baczną uwagę do zdrowego pożywienia. Niestety we współczesnej, zabieganej rzeczywistości nie wszyscy możemy sobie pozwolić na czasochłonne przygotowanie posiłków, a doskonałym rozwiązaniem jest dobrze skomponowana i smaczna dieta pudełkowa.


Wróć do bloga